Produkty

Zahradní osvětlení Seliger

Máte dotaz?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Jak funguje zavlažování zahrad

10.08.2012

Systém pro zavlažování zahrad je vhodné prokonzultovat s odborníky již před samotným zahájením realizace zahrady. Pokud chcete využít systém pro zavlažování zahrad na Vaši stávající zahradu, není to problém, jen musíte počítat s tím, že celá realizace trvá 1-3 týdny podle velikosti zahrady. Můžete využít našich poradenských služeb pro vhodný výběr prvků pro zavlažování zahrad.

Automatický systém pro zavlažování zahrad je řízen počítačem dle předem nastaveného programu, a jak již vyplývá z názvu, funguje naprosto automaticky. Voda je čerpána ze zdroje, kterým může být jak studna, tak vodovodní řád a na místa určení je v rámci zavlažovacího systému rozváděna pomocí podzemního potrubí. Tento potrubní systém tvoří speciální tlakové hadice, které jsou ukončeny postřikovači. Voda se k jednotlivým postřikovačům vpouští elektromagnetickými ventily, které spíná řídící jednotka. Podívejte se detailně na jednotlivé prvky systému pro zavlažování zahrad.

5 výhod zavlažování zahrad

  • Úspora vody.

Systém zavlažování zahrad Vám uspoří až 40% vody v porovnání s klasickým zaléváním hadicí.

  • Úspora času.

Systém zavlažování zahrad funguje na základě nastavení řídící jednotky. Nemusíte tak na zavlažování každý den myslet, trávit každý podvečer s hadicí na zahradě a zároveň Vám to vyřeší problém se zavlažováním o dovolené.

  • Systém zavlažování nenarušuje estetickou stránku zahrady.

Pokud právě nezaléváte, je závlahový systém skryt a zahrada tak vypadá velice hezky. To využijete i v případě údržby zahrady. Tím, že jsou postřikovače skryty pod zemí, nedojde při sekání trávy k poškození systému.

  • Rovnoměrné zalévání.

Při automatickém zavlažování zahrad je dávka vody rostlinám podávána rovnoměrně.

  • Reakce na déšť.

Nemusíte se bát, že při delším období dešťů bude Vaše zahrada zalévána dvakrát. Systém automatického zavlažování zahrad reaguje tím, že dodávku vody přeruší.

Podívejte se na bližší informace k jednotlivým prvkům pro zavlažování zahrad.