Produkty

Zahradní osvětlení Seliger

Máte dotaz?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Podílíme se na výstavbě Vodního domu u Želivky

08.09.2015 Podílíme se na výstavbě Vodního domu u Želivky

Mění se v páru i led, tvoří ji vodík a kyslík a nemůžeme bez ní žít. Právě tak vypadají znalosti většiny z nás o vodě. Chcete se dozvědět něco víc? Navštivte středisko Vodní dům u vodní nádrže Želivka. My už tam jsme.Vodní dům otevře své brány 19. března 2016, už od listopadu se ale rozběhne zkušební provoz pro předem objednané školní výpravy.

Středisko provozuje Český svaz ochránců přírody Vlašim a zájemcům nabídne interaktivní expozice představující různé podoby vody. Nebude chybět venkovní naučná stezka, která návštěvníky seznámí s rostlinami a živočichy z okolí Želivky, a dokonce ani vodní bar.

O dodávku materiálu na izolaci vodních ploch se postaral Profigrass

K Vodnímu domu samozřejmě patří vodní plochy. Návštěvníkům bude sloužit velká expoziční nádrž a také mokřad, jejichž izolaci provádí právě firma Profigrass.

Firma k izolaci používá produkty Firestone, mezi které patří zejména 1500 m2 EPDM fólie PondGard - vysoce kvalitní izolační membrány ze syntetické gumy. Ke spojování membrán slouží profesionální příslušenství, které se vyznačuje vysokou odolností.

Pro projekt Vodního domu se rovněž spotřebovalo 3 000 m2 geotextílie.

Vodní dům u Želivky

Vodní dům se pochlubí zajímavým řešením

Opravdovou specialitou při řešení Vodního domu je ale přechod EPDM fólie na vodoizolační betonovou stěnu budovy pod hladinou. Na realizaci jsme byli přítomni jako technická podpora pro zajištění správného technologického postupu při tomto náročném přechodu. Jedná se o neobvyklý postup, který v České republice ovládá jen velmi málo firem.

Pro více informací o této zajímavé instalaci nás neváhejte kontaktovat!