Produkty

Zahradní osvětlení Seliger

Máte dotaz?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Postarali jsme se o zavlažování zelených stěn u průmyslové stavby budoucnosti

01.07.2015 Postarali jsme se o zavlažování zelených stěn u průmyslové stavby budoucnosti

Většina průmyslových staveb špatně akumuluje teplo a slouží jako zrcadlo pro sluneční paprsky. Tím dochází k oteplování atmosféry a dalším nepříjemným jevům. To se ale netýká budovy LIKO-NOE, která za 27 dní vyrostla v areálu firmy LIKO-S ve Slavkově u Brna.

Své jméno získala podle biblického Noa, jehož archa zachránila lidi a zvířata před velkou potopou. LIKO-NOE chce ochraňovat především životní prostředí, a navíc je dřevěná a stojí uprostřed retenčního jezera.

Příroda sama čistí vodu i udržuje teplotu

Retenční jezero a zelené stěny hrají v případě unikátní dřevostavby hlavní roli. Jezero slouží jako zásobárna vody pro celou firmu a vodu čistí kořenová čistička. Dočišťování probíhá v mokřadní fasádě a není potřeba žádné speciální zařízení. Příroda vše zvládne sama.

O teplo se stará slunce a také chlad z podzemí. LIKO-NOE má tři samostatné okruhy a díky čidlům lze vždy zvolit ten nejvýhodnější. V létě je tedy v budově příjemný chlad a v zimě teplo.

Právě díky myšlence přírodní tepelné stabilizace celá budova v rámci projektu Živé stavby 2020 vznikla. Firma LIKO-S ji postavila na vlastní náklady a poslouží jí pro vývoj dalších produktů.

Pečujeme o zeleň na stěnách

LIKO-NOE sice zvládá čištění vody i vytápění bez speciálních zařízení, její zelené stěny ale potřebují pravidelné zavlažování. Už proto, že díky nim stavba splňuje kvóty o zelených plochách. A tady přišla řada na nás.

Rádi jsme přispěli k celkovému chytrému řešení budovy a dodali jsme kapénkové hadice s elektromagnetickými ventily, které systém člení do několik sekcí. Pomocí řídící jednotky je pak možné každou sekci ovládat zvlášť a docílit tak optimální intenzity zavlažování.

Fotografie ze stavby:

liko-noe-2 liko-noe-3