Produkty

Zahradní osvětlení Seliger

Máte dotaz?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Připravte svůj závlahový systém na jaro

23.03.2015 Připravte svůj závlahový systém na jaro

Bezpečné spuštění zavlažovacího systému po zimě je jednoduché. Musíte být ale pečliví a trpěliví. Všechno je totiž potřeba důkladně zkontrolovat a očistit.

Začněte s filtrem

Ze všeho nejdřív prohlédněte filtr. Pokud jste ho nezkontrolovali už v zimě, podívejte se na něj nyní. Ujistěte se, že není ucpaný. Když je, tak ho samozřejmě očistěte.

Otestujte řídicí jednotku

Při prohlídce řídicí jednotky se ujistěte, že je správně naprogramovaná a zkuste ji spustit. Pro začátek jen v testovacím režimu. Jestli je všechno v pořádku, přepněte ji do automatického režimu. Pokud objevíte nějaké problémy, zkuste vyměnit baterii.

Napuštění systému: hlavně opatrně

Systém byste také měli propláchnout. Napusťte do něj proto vodu a postupně jej spouštějte. Pamatujte přitom, že musíte mít otevřenou vždy jen jednu sekci. Jakmile systém napustíte, stačí dodržet tři jednoduché kroky.
1. Pomalu otevřete přívod vody a pozorujte postřikovače.
2. Jakmile z nich začne téct voda nebo začnou „prskat“, přívod zavřete.
3. Po několika vteřinách jej zase spusťte.
Vše opakujte, dokud z postřikovačů nepoteče jen voda a nebudou zcela vysunuté. Takovým postupem systém dokonale zbavíte nahromaděného vzduchu. Navíc se vyhnete velkým tlakovým rázům, které by mohly postřikovače poškodit.

Vyčistěte šachty a ventily

Důkladně zkontrolujte i ventilové šachty. Můžou být po zimě zanesené, a proto je projděte a vyčistěte. Zkontrolujte přitom také elektromagnetické ventily. Ujistěte se, že jsou dostupné a pracují, jak mají.

Zkontrolujte nastavení postřikovačů

Zkontrolovat samozřejmě musíte také postřikovače. V zimě se totiž může půda na různých místech propadnout, a proto si ověřte, že jsou postřikovače ve správné úrovni a kolmo k terénu. Zároveň se ujistěte, že mají správně nastavenou výseč a dostřik.

A pokud si sami na jarní údržbu závlahového systému netroufáte, jednoduše nás kontaktujte. Rádi vše zařídíme.