Produkty

Zahradní osvětlení Seliger

Máte dotaz?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Prší, když potřebuji aneb díky senzoru vlhkosti půdy Precision získáte zelený trávník s každým systémem

02.08.2016 Prší, když potřebuji aneb díky senzoru vlhkosti půdy Precision získáte zelený trávník s každým systémem

Mít okolo domu, chalupy či chaty svěží a zelený trávník i v nejsušším létě. O něčem podobném sní téměř každý majitel takového stavení. Horké počasí ale podobným plánům nesvědčí. Řešení je jednoduché – zavlažovací systém s čidlem vlhkosti půdy Precision™ soil sensor, který připojíte i ke svému současnému zavlažování.

Výhody závlahy

Senzor automaticky spustí zavlažování podle toho, jak je půda suchá. Zároveň se postará o to, aby zůstala závlaha vypnutá, pokud není potřeba. Spustí se totiž pouze tehdy, když vlhkost půdy klesne pod 50 %. Jakmile pak dosáhne této hranice, senzor závlahu opět vypne.

Sami navíc můžete nastavit i jinou hodnotu, na kterou bude čidlo Precision™ soil sensor reagovat. Díky tomu na váš trávník opravdu prší, kdykoliv potřebujete.

Dostatek vlahy pro vas travnik diky Toro-zavlahy

Spustí závlahu i podle teploty půdy

Precision™ soil sensor navíc sleduje i teplotu půdy. Závlahu tak může vypnout, když se zem ochladí alespoň na 7° Celsia.

Díky tomu senzor dokáže půdě nejen poskytnout dostatek vláhy, ale zároveň zabrání plýtvání vodou. Ocenila to i porota na výstavě For Garden, která za to čidlu Precision™ soil sensor udělila v roce 2013 cenu Grand Prix.

Přizpůsobí se nejrůznějším systémům

Senzor snadno připojíte i ke svému stávajícímu zavlažovacímu systému. Precision™ soil sensor je totiž univerzální a můžete ho tak napojit jak na systémy Toro, tak na zavlažování jiných výrobců.

Nainstalujete ho přitom doslova za pár minut. A aniž byste museli kopat do země, jelikož senzor odešle informace bezdrátově do přijímače.

Senzor ve spolupráci se závlahovým systémem vám tak výrazně usnadní údržbu trávníku. Právě správná vlhkost je pro ni totiž zásadní. Závlahy Toro proto nabízejí zavlažovací systémy, které sami nastavíte tak, aby dodaly vaší zahradě vždy optimální vláhu. Zároveň ročně uspoříte až 40 % vody. Kontaktujte nás_rádi Vám poradíme

Získejte zelený trávník za každého počasí

V posledních letech jsou přitom stále častější horká a suchá léta, při kterých trávníky trpí. Právě zavlažovací systémy přitom zahradu udrží krásně zelenou i v největších parnech. Dokáží totiž pravidelně dodávat půdě dostatečné množství vody.

Nutné je vždy závlahový systém správně nastavit a to tak, aby umístění zavlažovacích senzorů i jejich kalibrace byla optimální k velikosti zahrady. Jak s dodáním, tak nastavením zavlažovacího systému vám samozřejmě rádi pomůžeme. Stačí nám jen napsat.

Prsi kdyz potrebuji