Produkty

Zahradní osvětlení Seliger

Máte dotaz?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Tipy pro zavlažování o dovolené

29.07.2012

Je dobré na to myslet s předstihem a pořídit si automatické zavlažovací systémy pro zahrady. Rádi Vám s tím pomůžeme a to již od výběru samotných prvků pro závlahy na zahradu, až po samotné rozmístění.

Automatické zavlažovací systémy Vám pomohou nejen vyřešit zavlažování o dovolené, ale přináší s sebou také další výhody. Tou hlavní je úspora vody. Oproti klasickému zalévání hadicí uspoříte přes automatický systém závlahy na zahradu až 40% vody. Další výhodou je samozřejmě čas, jistě totiž nezůstane jen u zavlažování o dovolené, ale budete využívat zavlažovací systém celoročně. Odpadne tak každodenní večerní hodina s hadicí na zahradě. A nemusíte se bát, že při deštivých dnech bude Vaše zahrada zalévána na dvakrát. Zavlažovací systémy umí rozpoznat delší období dešťů a reagují včasným pozastavením dodávky vody.

Co budete potřebovat pro zavlažování o dovolené

Zavlažovací systém se skládá z několika prvků pro zavlažování. Patří mezi ně řídící jednotka, kterou můžete napojit na elektřinu nebo 9V baterie. Dále postřikovače různých velikostí, elektromagnetické ventily a různé příslušenství. Srdcem celého závlahového systému jsou čerpadla. Řešíte-li tedy zavlažování o dovolené, doporučujeme Vám prostudovat jednotlivé prvky závlahového systému.

Pokud si nejste jistí, jak na zavlažování o dovolené, můžete využít našich poradenských služeb k závlahovým systémům. Navrhneme Vám optimální závlahový systém včetně výběru vhodných typů postřikovačů, ventilů a řídících jednotek. Navrhneme Vám, jaké čerpadlo vybrat a kam ho umístit. Uděláme pro Vás hydraulické výpočty optimalizace dimenze potrubí a další poradenské služby v oblasti zavlažování zahrady. Stačí nás kontaktovat.